Principală  —  Ştiri  —  Social   —   Performanțe sportive ale angajaților Poliției…

Performanțe sportive ale angajaților Poliției de frontieră, în cadrul competițiilor internaționale

Poliția de Frontieră a R. Moldova anunță despre performanțele sportive ale angajaților – Gheorghe Erhan, Davron Borozov, Andrei Zaplitnii și Vlad Gavriliuc, în cadrul competițiilor internaționale.

Astfel, sportivul de performanță, angajat al Poliției de frontieră, Gheorghe Erhan a obținut locul III la categoria lupte libere în cadrul Turneului Internațional UWW 29th International Tournament City of Sassari senior Memorial Matteo Pellicone. Evenimentul a avut loc în orașul Sassari din Italia, anunță Poliția de frontieră prin serviciul de presă.

Totodată, în cadrul Turneului Internațional Centura de Aur, ediția 2024, eveniment organizat la Târgul Mureș, România, sportivul Davron Borozov a ocupat locul I, la categoria de greutate 75 kg, iar Andrei Zaplitnii s-a clasat pe locul III la categoria de greutate 92 kg.

De asemenea, pugilistul Vlad Gavriliuc a obținut locul III în cadrul Turneului internațional de box la categoria 80 kg. Competiția a avut loc în orașul Curmanovo, Macedonia de Nord.